TR | EN | DE

Yetişkinler ve Bayanlar İçin Aslando

Uzun bir eşit haklar geleneğine rağmen, özgüven ve kendini ifade etme çoğu kız ve genç kadın için bir problemdir. Sınırlarını belirlemekte, duygularını ve arzularını savunmakta zorlanırlar. Tüm bu beceriler, kızlar ve genç kadınlar için büyük bir zorluk teşkil etmektedir. Aslando'nun teknikleri ve eğitimi, kendini savunma ve atılganlığı ve dolayısıyla ergenin tüm kişiliğini güçlendirmeyi amaçlar.

Aslando'da genç kadınlar ve kızlar, günlük yaşamlarında kullanabilecekleri son derece etkili teknikleri hızlı ve kolay bir şekilde öğrenirler. Bu, öğrencilere saldırıya uğrama korkusundan arınmış, güçsüzlük ve savunmasızlıktan ve dolayısıyla kendilerine ve başkalarına karşı şiddetten uzak, hayata karşı yeni bir tutum kazandırır. Özellikle, kız öğrencilerin zihinsel güçlerini eğitiyoruz ve böylece onlara, sorumlu bir şekilde zor durumlarla başa çıkmaları için güçlü bir araç sağlıyoruz. Bunun için genç kızların/kadınların sabit rol anlayışını ve uygulanan iktidarsızlığı yeni yetkinlik artırıcı stratejilerle değiştirmek ve böylece tüm kişiliği güçlendirmek gerekir.

Kızlar, çocukluklarından itibaren okulda, çevrelerinde, ebeveynlerinin ve medyanın yetiştirilmesi yoluyla engellenir ve cinsiyete özel olarak sosyalleşir. Bu, sınırların çizilmesini engeller ve saldırıya uğradığında iktidarsızlığa yol açar. Her kadının ve her kızın içinde güçlü bir kalbi olan bir dişi aslan olduğuna eminiz.

Kızları ve genç kadınları bu alanda desteklemek ve daha önce bilmedikleri yeni beceriler edinmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Kızların özgüveni bizim için özellikle önemlidir. Sadece sağlıklı bir özsaygı ile tüm potansiyellerini kullanabilirler ve hayatlarının her seviyesinde kendilerini öne çıkarabilirler. İç netlik sadece erkek rasyonelliği ile sınırlı değildir, duygular da net olabilir ve kişinin hayatıyla uyumlu hale getirilebilir. Bu, başkalarının duygularına saygı duymaya ve HAYIR diyebilmenin güvencesine yol açar.

Öğrenciler seslerinin yüksekliğini ve sertliğini bir silah olarak kullanmayı öğrenmelidir. Duruş, yüz ifadeleri ve jestler, öğrenilmiş savunma teknikleriyle bağlantılı olarak, tehlikeli durumlarda bile ustalaşmak için gerekli olan güvenliği iletir.